Logo
2023 YILI MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KARAR ZAPTI
Geri
 

T.C.

BESNİ BELEDİYESİ

2023 YILI MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KARAR ZAPTI

 

KARAR TARİHİ

01.03.2023

OTURUM

1

SAYFA

1

    Belediye Meclisi Başkan Eyyup Mehmet EMRE başkanlığında, Üyeler, Osman DUTLU, Sait Cengiz BABA, Ömer ORAL, Şahin İŞİTMEN, Sermet KUZU, Mehmet ERTAŞ, Halit KARA, Memet KASAP,  Osman AYDIN, Battal COŞKUN,Seyit İrfan IRMAK ve Hüseyin OCAKÇI’nın iştirakleri ile toplandı.

     

    Toplantıya iştirak eden meclis üyelerine toplantıya katıldıklarına dair yoklama listesinin imzalattırılmasından ve 5393 Sayılı Kanunun 22. Maddesi gereğince bir önceki toplantıda alınan meclis kararlarının üyelere dağıtılmasından sonra gündemdeki konuların görüşülmesine başlandı.

 

    Gündemin birinci maddesinde yer alan Deprem ile ilgili Belediye Meclisi olağan toplanarak, 06.02.2023 tarihinde İlçemizi de etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler ile ilgili Belediye Başkanı Eyyup Mehmet EMRE’nin müzekkeresi meclise okunarak yapılan müzakereler sonucunda;

 

      Belediye Başkanı Eyyup Mehmet EMRE depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, millete başsağlığı dilemiş, tedavileri devam eden yaralılara Allah’tan acil şifalar niyaz etmiştir.

 6 Şubat 2023 tarihli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, sonrasında büyüklüğü 6,6’ya kadar çıkan 11 bin 400’ün üzerinde sarsıntılar yaşadıklarını bölgedeki illerin 62 ilçesinde ve 10 bin 190 köyünde çok ciddi yıkıma sebep olan depremlerin hâlen devam etmektedir.

Deprem bölgesinde ve çevresinde büyüklükleri 4,5 ve 6’nın üzerine çıkabilen artçı sarsıntıların yol açtığı tedirginliğin sürdüğünü yaşadığımız coğrafyanın bir gerçeği olan depremleri engelleyebilmemiz mümkün değildir. Bize düşen görev şudur: Evvela deprem öncesi altyapısıyla yollarıyla hastaneleriyle okullarıyla konutlarıyla iş yerleriyle güvenli yerleşim yerleri inşa etmek, hazırlık yapmaktır, İlçemizi yeniden eski canlı günlerine kavuşturmak. Depremin ardından ise olabilecek en hızlı ve etkin acil yardım çalışmalarını yürütmek, yaraları sarmak, yıkımları telafi etmektir. Mecliste yapılan toplantıda meclis üyelerine deprem olayı hakkında bilgi verilmiştir.

 

 

 

 

      Eyyup Mehmet EMRE                     Mehmet ERTAŞ                         Ömer ORAL

      Belediye Başkanı                               Meclis Kâtibi                               Meclis Kâtibi

 

 

T.C.

BESNİ BELEDİYESİ

2023 YILI OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KARAR ZAPTI

 

KARAR TARİHİ

04.01.2023

OTURUM

1

SAYFA

      2

    Belediye Meclisi Başkan Eyyup Mehmet EMRE başkanlığında, Üyeler ,Osman DUTLU,Sait Cengiz BABA,Ömer ORAL, Sermet KUZU, Mehmet ERTAŞ, Hasan SABAK,Memet KASAP,Şahin SARIGÜLLÜ, Osman AYDIN, Battal COŞKUN, Seyit İrfan IRMAK, Hüseyin OCAKÇI, ve Sibel PEYKER’in iştirakleri ile toplandı.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 
  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.