TARİHİ ŞAN VE ŞEREFLE DOLU MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Besni Belediye Başkanı İbrahim ÖZTÜRK 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Başkan Öztürk Mesajında ‘’

Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden birisi olarak kabul edilen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Türk milleti ve ordumuz; 30 Ağustos Zaferi’yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir.

Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, bağımsızlık hedefine kilitlenmiş bir milletin zaferidir. Yokluk içinde olmasına rağmen, azim ve kararlılıkla, karşısındaki büyük gücü eriterek askeri açıdan ulaştığı başarıların ve Türk Milletinin Ordu ile azminin eseridir. Zafer Bayramının yıldönümünde, bugün hepimize düşen görev, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesinin en üst sıralarına taşımak olmalıdır.

Milletimize eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’ dedi.